Przejdź do głównej zawartości

Książką w koronawirusa!!!!

Drodzy Czytelnicy.... W tym trudnym dla nas wszystkich czasie .... Miasto Katowice ogłosiło świetny konkurs czytelniczy .... Przeczytajcie proszę i zachęcamy do udziału!


Katowice - książką w koronawirusa!

Katowice specjalny ogłaszają konkurs czytelniczy. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa i potrzebę zatrzymania uczniów w domach, projekt ten skierowany będzie do katowickich uczniów, którzy w dniach 12-25 marca nie będą uczęszczali do szkoły.
Mechanizm konkursu będzie zakładał, że każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować książkę, którą planuje przeczytać i razem z uzasadnieniem wyboru danego tytułu i tagiem #ZaczytaneKatowice wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Następnie o umieszczeniu wpisu będzie musiał poinformować organizatora konkursu.

– W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronawirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

                 5 tysięcy zł w nagrodach dla zachęty

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę rano zostanie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu, a także kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych. Katowiccy urzędnicy zwracają uwagę, że obecnie kluczowe znaczenie mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń oraz zachowanie spokoju.

Komentarze