Przejdź do głównej zawartości

Maczki czytają :)

 Zapraszamy do zapoznania się z kolejna recenzją uczennicy naszej szkoły :)


„Księgi zapomnianych żyć”

Bridget Collins

 

Jest to wspaniała książka, którą bardzo polecam i zachęcam do przeczytania.

Książkę oceniam bardzo wysoko, szczerze zaskakuje, pokazuje ogrom potencjału książek i ich siłę.  

Zawartość jest zaskakująca, pełna tajemnic, zakazanej miłości, przyjaźni, wielkiej mocy książek, wspomnień i lojalności.

Akcja na początku powieści się ciągnie, ale zdecydowanie nie jest to nudne przeciąganie wydarzeń, a wręcz przeciwnie. Każde kolejne zdanie coraz bardziej zagłębia i sprawia, że chłoniemy każde słowo jakbyśmy byli gąbkami.

Pierwsze strony książki oraz tytuł sprawiają, że jest oczywiste jak potoczy się dalej akcja, ale po przeczytaniu jej mogę śmiało powiedzieć, że nie ma tutaj żadnej oczywistej rzeczy. Po prostu nas zaskakują.

Chłopiec, którego przeznaczeniem było zostać oprawiaczem. Wkroczył w świat zbrodni czytania książek, a każdy zły uczynek można z łatwością wymazać z pamięci i ukryć, co złe.

W najmniej spotykanym momencie akcja się drastycznie zmienia i to dosłownie w momencie, w którym w ogóle nie można się było tego spodziewać i w trybie natychmiastowych cała akcja zmieniła się o 180 stopni. Był to dla mnie wielki szok, w tym pozytywnym znaczeniu tego słowa oczywiście.

Czytałabym tą książkę jeszcze wiele razy, bo naprawdę ma wielki potencjał. Pokazuje wiele wartości, którymi kierują się ludzie zbłąkani przez miłość. Jak kończy się zabawa w zakazaną miłość, czy naprawdę jest to aż tak złe jak mówią inni? Porywająca powieść, która nie da nam spokoju.


Komentarze