Przejdź do głównej zawartości

Biblioteczny schowek nowości wydawniczych. Odcinek 4.


 A dzisiaj w klimacie psychologicznym...

1. Ks. Piotr Pawlukiewicz "Życie - instrukcja obsługi" - jedyna instrukcja obsługi, którą naprawdę musisz przeczytać!!! Miłość, wolność, cierpienie, nadzieja - wszyscy używamy tych słów, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad ich znaczeniem? czy potrafimy nazwać uczucia, z którymi musimy się mierzyć?

2. Sean Covey "7 nawyków skutecznego nastolatka" - dowiesz się z tej książki jak być asertywnym, by oprzeć się presji otoczenia, jak zaprzyjaźnić się z rodzicami, nawiązywać nowe przyjaźnie, osiągać stawiane sobie cele.

3. Adam Szustak "Nocny złodziej" - to książka dla tych, którzy przeżywając w swoim życiu ciemność, chcą wpuścić w nie małe światełko. Światełko Złodzieja, który pragnie wtargnąć w ich życie i zabrać wszystko co złe, smutne, dobijające, wszystko co sprawia, że ciężko iść dalej.

4. Judith Orloff "Empatia - poradnik dla wrażliwych" - dla każdej wrażliwej i empatycznej osoby, której nie raz już powiedziano, aby "w końcu wzięła się w garść" (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć cos takiego komuś bliskiemu).

5. Jack Canfield, M.V Hansen "Balsam dla duszy nauczyciela" - ta książka jest źródłem bezcennej wiedzy o potędze miłości, odwadze i zdobywaniu autorytetu. W tych opowieściach o nadziei i miłości, które nierozerwalnie splatają się z szarą rzeczywistością, rozpoznasz z pewnością siebie i swoich uczniów. Zrozumiesz, że kolejne wyzwania, jakie stawia przed Tobą ta praca, otwierają nowe możliwości, które pozwolą ci zmienić czyjeś życie.

6. Y.N Harari "Homo deus. Krótka historia jutra" - jaka przyszłość czeka nasz gatunek? Książka ta zmusza nas do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością. To śmiała analiza historii naszego gatunku oraz najnowszych osiągnięć nauki i technologii.


Komentarze