Przejdź do głównej zawartości

Dla właścicieli psów… i nie tylko


 💕

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę (z naszego bogatego księgozbioru), która powinna zainteresować i ucieszyć przede wszystkim właścicieli merdających ogonów.

Czy nie zdarzyło się Wam widzieć na spacerze innych właścicieli z psiakami, które nie szarpią na smyczy, przybiegają na zawołanie, wykonują komendy? Wielu zastanawia się pewnie wtedy dlaczego te psy to potrafią, a mój nie? Czy to z moim psem jest coś nie tak, czy może jednak wina leży po stronie właściciela?

Odpowiedzi na te pytania próbują udzielić w swojej książce Piotr i Zofia Wojtków, którzy są doświadczonymi behawiorystami i trenerami psów. Zwracają uwagę na to, że psy komunikują się w sposób zupełnie inny niż człowiek. My, właściciele, oczekujemy, że nasz pies będzie od razu reagował na to co do niego mówimy, a przecież to dla psa zupełnie nowy sposób komunikacji. Czworonożni porozumiewają między sobą za pomocą gestów, ruchów i zapachów. Książka „Słuchając psa” w bardzo przystępny sposób daje wskazówki jak ułożyć relacje z psem, zadbać o niego fizycznie ale także emocjonalnie. Znajdziecie tu podpowiedzi jak zadbać o szczeniaka, prosty przewodnik po komendach, podpowiedzi dobrych gier i zabaw.

Dowiecie się też, że żaden pies z natury nie jest zły. To człowiek często utwierdza w nim lęki i złe nawyki.

Pamiętajcie – dobry opiekun dba o psa w zakresie jego podstawowych potrzeb, ale też emocji. Pies rzadko przysparza kłopotów, jeśli czuje się bezpieczny i szczęśliwy.

Spędzamy teraz sporo czasu w domu. Może warto wykorzystać te okazję i popracować nad relacjami z Waszymi pupilami?

Zapraszamy do naszej biblioteki po tę ciekawą książkę. Wasze psy na pewno Wam za to podziękują!

Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków „Słuchając psa”

Wyd. Buchmann

P.s. A na zdjęciu – Fiona, osobisty psi łobuz pani Magdy, który właśnie dzięki tej książce stał się szczęśliwszym psem 😚Komentarze