Przejdź do głównej zawartości

2018 ROK IRENY SENDLEROWEJ ..."Każdemu, kto tonie należy podać rękę"

...:Dziesiąta rocznica śmierci Ireny Sendlerowej przypada w roku, który decyzją Sejmu RP został ustanowiony rokiem pamięci tej bohaterki.
– Irena Sendlerowa celująco zdała swój egzamin z człowieczeństwa. Niezależnie od okoliczności walczyła o zdeptane przez wojnę prawo dzieci do życia, do zachowania ich tożsamości, do szacunku, do szczęścia. Jej bezinteresowność i poświęcenie zasługują na najwyższy szacunek. 
Irena Sendlerowa dzień po dniu przez lata robiła to, co czuła, że robić powinna – zmieniała świat. Swoim życiem pokazała, że pojedynczy człowiek może się przeciwstawić morderczemu terrorowi. Szczególną troską otaczała dzieci – ryzykując własnym życiem, uratowała ich tysiące. Bezinteresowność i poświęcenie, jakimi się kierowała, zasługują na najwyższy szacunek. Pomimo wielkich rzeczy, których dokonała, pozostała bardzo skromną, bezpośrednią osobą. Do końca życia powtarzała  – Order Uśmiechu to najpiękniejsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała, obok tego listu od Ojca Świętego Jana Pawła II...."
Zapraszamy do zapoznania się z gazetką biblioteczną dotyczącą biografii Ireny Sendlerowej. Zachęcamy do wczytania się w jej niesamowite myśli i motta życiowe.
Czeka również na Was książka Anny Bikont pt.: "Sendlerowa. W ukryciu".
Komentarze