Przejdź do głównej zawartości

Matura tuż-tuż :)

Drodzy Maturzyści .... tym razem coś specjalnie dla Was :)
Lista przydatnych stron, na które warto zajrzeć przed egzaminem maturalnym.
Wchodźcie, czytajcie, szperajcie ... :) Chętnych oczywiście zapraszam po więcej informacji do biblioteki szkolnej .... pomożemy :)

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl) - właściwie od tego powinien zacząć każdy maturzysta, bo ważne informacje najlepiej czerpać u źródła. Na wspomnianej stronie znajdziemy zakładkę Egzamin maturalny, a w niej:
  • standardy
  • informatory i aneksy
  • wzory i tablice
  • arkusze egzaminów maturalnych
  • procedury
  • informacje o wynikach,
  • biuletyny maturalne.
Wiele serwisów dla maturzystów udostępnia kopie informacji zamieszczonych na CKE. Zawsze dobrze znać pierwotne źródło, aby mieć szybki dostęp do tego, co opublikowano.
2. Edulandia.pl - Matura - nie jest to jedyny w internecie serwis dla maturzystów, ale jest godny polecenia m.in. ze względu na czytelność i przejrzystość. Przeglądając go, nie stracicie dużo czasu na szukanie tego, co jest naprawdę potrzebne. Oprócz informacji o terminach i testach znajdziecie w nim także trochę porad.
3. matematykadomatury.com - to strona kursu matematycznego dla maturzystów, przygotowana przez Uczelnię Łazarskiego. Kurs jest bezpłatny - wystarczy zalogować się, wpisując adres e-mail oraz kod dostępu „marketing”. Zadania przygotował Dariusz Kulma, nauczyciel roku 2008.
4. Akademia Maturalna PWN - jedna z ciekawszych stron wśród tych, które poświęcono maturze. Oprócz artykułów znajdują się na niej różnego rodzaju e-testy i kursy. Uwaga, pełne korzystanie z serwisu wymaga założenia konta i logowania.
5. Testwiedzy.pl - strona z różnego rodzaju quizami i testami online. Zaletą jest dostępność różnych testów, które mogą szybko uświadomić nam, czego jeszcze nie wiemy. Są też inne strony z takimi testami i warto ich poszukać. Przykładem może być bez-nauki.pl.
6. Język-Polski.pl -  tutaj mamy bazę artykułów na temat gatunków literackich, lektur, czytania ze zrozumieniem, analizy itd. Nie wszystkie artykuły są wartościowe, ale wiele z nich może się naprawdę przydać. Nie jest to typowy serwis powtórkowy, ale dobry przewodnik po zagadnieniach, które powinien znać maturzysta.  
7. Matematyka.pisz.pl - strona robi wrażenie nieco amatorskiej, ale zawiera materiały, które mogą się przydać przy powtórkach z zakresu matematyki. Skonstruowana jest w taki sposób, że łatwo dotrzeć do konkretnego zagadnienia.
8. Dziś matura - to aplikacja dostępna na Facebooku. Generuje ona codziennie jedno pytanie maturalne z zakresu matematyki i rejestruje osiągnięcia użytkownika. Z aplikacji mogą korzystać fani strony Kalkulatory na Facebooku.
9. e-Angielski.com - strona godna polecenia, szczególnie ze względu na darmowy kurs angielskiego do matury ustnej. Można dzięki niemu szybko przyswoić sobie słownictwo i zwroty potrzebne do zadań, przed którymi maturzysta może być postawiony. 
10. Maturowo.edu.pl - to może być dobra propozycja dla tych, którzy będą chcieli wykupić kurs e-learningowy, konsultacje online lub skorzystać z warsztatów organizowanych w różnych miastach. Te warsztaty łączą cechy nauczania tradycyjnego z e-learningiem.

Komentarze