Przejdź do głównej zawartości

Gra miejska Fair Train 2015 :)


Co roku w listopadzie w wielu krajach obchodzony jest Tydzień Edukacji Globalnej (TEG, WWW.TEG.EDU.PL). Każdego roku obchodzony jest on z innym motywem przewodnim. W tym roku uwzględniliśmy Tydzień w planach szkoły, aby zwrócić uwagę uczniów, rodziców i społeczności lokalnej na globalne problemy. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Obchodom TEG-u patronuje Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) przy Radzie Europy.

18 listopada nasza Szkoła była jednym z organizatorów V Gry Miejskiej „Fair Train”. Stanowisko zadaniowe obsługiwaliśmy w „Zenicie”i dotyczyło problemu sprawiedliwego handlu (faitrade) i sprzedaży „sprawiedliwych owoców” (dokładnie bananów).
 Sprawiedliwy Handel to zorganizowany ruch społeczny, który wykorzystuje podejście rynkowe aby poprawiać sytuację mieszkańców krajów rozwijających się oraz promować zrównoważony rozwój.
Zadanie polegało na zachęceniu kogoś z przechodniów do podpisania petycji w sprawie „Sprawiedliwych owoców“.

Bardzo dziękuję za organizację i obsługę stanowiska zadaniowego uczennicom z klasy II A:
Wiktorii Czelnik, Agnieszce Dziendziel
oraz uczennicom z klasy IIE :
Weronice Malordy, Julii Pieczce, Monikce Śmieji, Ani Hesse-Kowalczyk( IE)
Dziewczyny bez Waszej pomocy nie udało by się to :)W Grze Miejskiej brała udział drużyna w skłdzie: Klaudia Sopała, Dominik Senderkiewicz, opiekunem był Pan profesor Łukasz Dziekan :) W tym roku zajęlismy IV miejsce.

Komentarze