Przejdź do głównej zawartości
Książka miesiąca -  grudzień 2014 r.
Tytuł:Korona śniegu i krwi
Autor:Elżbieta Cherezińska 
  Korona śniegu i krwi - Cherezińska ElżbietaPierścień, który zmyje klątwę...
Miecz, który skłóci śmiertelnych...
Orzeł, który przebudzi królestwo.
Pisarka opisuje Czasy Wielk
iego Rozbicia. Potężne  królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla.
Na horyzoncie pojawia się nadzieja — skromny kantor Jakub Świnka odczytuje klątwę i jako pierwszy dostrzega księcia, który może ją odwrócić. Książę Starszej Polski Przemysł II spędza czas na turniejach i w poszukiwaniu rycerskich laurów.
Na opustoszały królewski tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg zaciska się wokół młodego księcia.
Poznajemy święte księżne, grzesznych księciów i szlachetnych rycerzy.
Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...


Pisarka, przeprowadziwszy rzetelne badania, sprezentowała czytelnikom lekcję historii przyozdobioną nutą fantastyki, która jednak nie przysłania tego, co w powieści najistotniejsze – uświadomienia Polakom ich dawnej potęgi i zdolności do zjednoczenia się. Jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników historii oraz fantasy w stylu Pieśni Lodu i Ognia.
Polecamy ją każdemu poszukiwaczowi ciekawej literatury.

źródło:http//lubimy czytać:pl/książka/1423332/korona śniegu i krwi
                  www.kawerna.pl/recenzje/książka/item(5266-e-chorozińsk)

Komentarze