Przejdź do głównej zawartości
Książki miesiąca - luty 2014 rok

                      Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich mobi                          
    Podróż do miasta światel-"Róża z Wolskich"- Małgorzata Gutowska-Adamczyk - tom 1

Autorka zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, miłości.Ważnym bohaterem czyni Paryż- magiczne miasto, w którym spełniają się marzenia, cierpienie, jak i szczęście odczuwa się ze zdwojoną intensywnością.
Tematem książki są tajemnicze zniknięcia obrazów bohaterki powieści Rose de Vallenord z muzeów na całym świecie oraz pasjonująca historia jej życia.
Czy zagadka się wyjaśni?

 Podróż do miasta świateł -"Rose de Vallenord"- Małgorzata Gutowska- Adamczyk tom 2

Podążająca śladem Róży Nina pragnie wyjaśnić zagadkę serii kradzieży obrazów słynnej malarki. Na jej drodze pojawi się fascynujący i tajemniczy kolekcjoner sztuki z Argentyny. Próbują wyjaśnić, kto i dlaczego kradnie dzieła Rose de Vallenord.
Czy Nina może mu zaufać?

" Jeśli marzy ci się prawdziwa uczta literacka połączona z podróżą do pięknego Paryża, sięgnij po powieść Malgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Jej bohaterki to kobiety wyjątkowe, intrygujące i wyraziste. Do tego świat francuskiej arystokracji i paryski szyk - ja nie mogłam się oderwać"
                                                                                                 Beata Tyszkiewicz

Komentarze